تولید انواع نایلون استرچ

نایلون استرچ

1400/11/24
506
0
بیشترین کاربرد و استفاده نایلون استرچ در بسته بندی پالت های محصولات است.

اطلس پلاستیک پیشرو در عرضه و پخش انواع نایلون شامل نایلون شیرینگ، نایلون حباب دار، نایلون عریض و انواع نایلون و سلفون های پشت چسب دار می باشد و در این مطلب قصد داریم تا مفصل به نایلون استرچ، انواع آن، استفاده های آن، کاربرد های آن و ... بپردازیم. نایلون استرچ را می توان بین پر کاربرد ترین جنس ها در صنعت بسته بندی، نام برد. در میتوان گفت بسته بندی های صنعتی و انبار های بزرگ وابسته به استفاده از نایلون استرچ می باشند. علت این موضوع ویژگی ها و مزیت های بسیار زیاد ان است. نایلون استرچ در بازار و بین عموم به نام سلفون شناخته می شود. البته به کار بردن این نام برای این محصول از لحاظ تخصصی اشتباه می باشد و نام صحیح آن استرچ می باشد. در ادامه این مطلب بیشتر در رابطه با نایلون استرچ خواهیم خواند.

کاربرد های استرچ

در تمامی صنایع تولیدی آخرین مرحله از مراحل تولید بسته بندی می باشد. بیشترین کاربرد و استفاده نایلون استرچ هم در همین بخش برای بسته بندی پالت های محصولات است. البته نایلون استرچ کاربرد های بسیار دیگری هم مانند استفاده در صنایع بسته بندی مواد غذایی، بسته بندی قطعات خودرو، بسته بندی محصولات الکترونیک و برقی و ... دارد. قابل گفتن است که نایلون استرچ با نام مستعار سلفون در خانه ها هم پیدا میشود و کاربرد های هم زیادی دارد.

استرچ پالت بند

همان طور که از اسم این محصول پیدا است، این نوع نایلون استرچ برای بسته بندی پالت محصولات استفاده می شود. البته استفاده از استرچ پالت بند بر خلاف اسمی که دارد محدود به بسته بندی پالت نیست و شما میتوانید در هر جایی که احساس نیاز کردید از ان استفاده کنید. برای انجام بسته بندی رول نایلون استرچ با استفاده از دستگاه دستی و یا ماشینی چندین دور، دور پالت میچرخد و تمام سطح محصول و پالت را به غیر از کف پالت می پوشاند. این کار به منظور محافظت از محصول در برابر عوامل خارجی در هنگام جا به جایی و در کنار هم نگه داشتن محصولات که و باعث انبار کردن و جا به جایی بسیار اسان تر می شود، انجام می گیرد. این نوع از استرچ تفاوت های کوچکی با انواع دیگر استرچ دارد. نایلون استرچ پالت بند داری ضخامت بیشتر و استحکام بهتر نسبت به انواع دیگر ان است. نایلون استرچ به دلیل وزن بسیار پایین خود تغییر محسوسی در وزن ایجاد نمی کند. همچنین استرچ به دلیل داشتن ضخامت بسیار پایین در سایز و اندازه پالت محصولات تغییر ایجاد نمی کند بلکه با جمع کردن و چسبیدن به پالت باعث مرتب شدن بیشتر محصولات هم میشود. شفافیت باعث شناسایی راحت محصول می شود و همچنین می توان دائما محصول را از لحاظ ظاهری بررسی کرد.

تولید انواع نایلون استرچ

انواع استفاده از نایلون استرچ

  • استفاده از نایلون استرچ در پالت بندی (استرچ پالت بند) : در انبار های بزرگ و صنعتی در و همچنین در کارخانه های بزرگ برای بسته بندی پالت های محصولات از نایلون استرچ استفاده می شود که میتونید تصویر نمونه ان در عکس بالا مشاهده کنید.
  • استفاده در فرودگاه ها: در فرودگاه قبل از مرحله بارگیری در هواپیما اجناس با استفاده از نایلون استرچ بسته بندی می شوند.
  • استفاده در تولیدی ها: در تولیدی خورد مختلف مانند تولید کنندگان مبلمان و میز صندلی برای حفاظت از محصولات در برابر الودگی های خارجی، کثیفی و حفاظت در برابر بعضی از اسیب ها مانند خط و خش از نایلون استرچ استفاده می شود.
  • استفاده در بسته بندی مواد غذایی: از نایلون استرچ به جهت حفظ تازگی و بالا بردن طول عمر مواد غذایی از نایلون استرچ استفاده می شود.
  • استفاده خانگی: از نایلون استرچ در مصارف خانگی معمولا برای بسته بندی مواد غذایی استفاده می شود. عموم مردم نایلون استرچ را به نام سلفون می شناسند. البته استفاده از این نام به صورت تخصصی برای نایلون استرچ اشتباه می باشد.
  • استفاده در صنایع کشاورزی: از نایلون استرچ با ضخامت بالا و از نوع رنگی ان در بسته بندی الوفه و و مصارف کشاورزی مانند پوشاندن گیاهان برای جلوگیری از سرما زدگی نیز استفاده میشود. شما می توانید نمونه ان را در تصویر زیر که از نایلون استرچ ضخیم رنگی برای بسته بندی علوفه استفاده شده است مشاهده کنید.

برای سفارش نایلون، نایلکس و سلفون با کیفیت و مرغوب از اطلس پلاستیک و کسب اطلاعات بیشتر با تیم فروش ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

نظرات