تولید نایلون شیرینگ در ابعاد متفاوت

نایلون شیرینگ

1400/09/05
290
0
استفاده از انواع مختلف نایلون شیرینگ در صنایع بسته بندی این روزها بسیار رواج دارد.

اطلس پلاستیک پیشرو در عرضه و پخش انواع نایلون شامل نایلون شیرینگ، نایلون حباب دار، نایلون عریض و انواع نایلون و سلفون های پشت چسب دار می باشد. استفاده از انواع مختلف نایلون در صنایع بسته بندی این روزها بسیار رواج دارد. از طرفی برای بسته بندی محصولات مختلف، این روزها انواع مختلف نایلون در بازار موجود می باشد. یکی از این محصولات که برای بسته بندی موارد استفاده فراوانی دارد، نایلون شیرینگ (نایلون شرینک) است. برای تولید این نوع از نایلون از مواد اولیه ای مانند پلی الفین، پلی اتیلن، PVC و موارد شیمیایی دیگر استفاده می شود. ویژگی اصلی و کلیدی نایلون شیرینگ، جمع شدن این محصولات در معرض گرماست. همین به ما اجازه می دهد تا بتوانیم به راحتی با پیچیدن این نوع نایلون به دور محصول مورد نظر خود و گرما دادن به آن، شاهد جمع شدن و فیکس شدن بسته بندی باشیم. موارد استفاده گسترده از نایلون شیرینگ باعث شده تا بسیاری تولید نایلون شیرینگ در ابعاد متفاوت را فرصت خوبی برای سرمایه گذاری ببینند و بخواهند وارد این عرصه شوند. از همین رو در ادامه این مطلب از سایت پلاستیک اطلس بیشتر در این زمینه صحبت خواهیم کرد تا اطلاعات اولیه مورد نیاز خود را به دست بیاورید.

تولید نایلون شیرینگ در ابعاد متفاوت

آشنایی با نایلون شیرینگ

قبل از این که سراغ مراحل تولید نایلون شیرینگ در ابعاد مختلف برویم، بهتر است که ابتدا بیشتر با این محصولات آشنا شوید. در زبان انگلیسی Shrink به معنی آب رفتن، جمع شدن یا کوچک شدن است. از همین رو به این نمونه در بازار شیرینک یا اصطلاحا شیرینگ می گویند. یکی از رایج ترین انواع استفاده از نایلون شیرینگ در بازار که بیشتر شما با آن آشنایی دارید، به کارگیری این محصولات برای بسته بندی آب معدنی و… است. این نوع نایلون با توجه به مواد اولیه ای که در آن به کار رفته می تواند ویژگی های فیزیکی مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال مقاومت در برابر نفوذ گرد و خاک، پارگی و… از ویژگی های کلیدی این محصولات هستند. همچنین باید در نظر داشته باشید که این محصولات را در ابعاد گوناگون تهیه می کنند تا پاسخگوی نیاز بخش های مختلف بازار باشد.

آشنایی با مراحل تولید نایلون شیرینگ

افرادی که قصد ورود به عرصه تولید نایلون شیرینگ را دارند، باید حتما با مراحل مختلف تولید این محصولات آشنایی لازم را پیدا کنند. از همین رو در ادامه این بخش مراحل مختلف این کار را مورد بررسی دقیق تری قرار می دهیم:

ابتدا مواد اولیه ذوب می شوند

در این مرحله همه مواد اولیه مورد نیاز را درون مارپیچ یا سیلندر ماردون دستگاه می ریزند. این مواد اولیه درون ماردون حرارت لازم را برای تبدیل شدن به حالت خمیری دریافت می کنند. روند حرارت دهی در این مرحله می تواند با استفاده از المان های گازی یا برقی انجام شود. همچنین در پایان خمیر پلاستیک تولید شد به مرحله اکسترود می رسد که در آن سوراخ ها و منافذ و… درون خمیر پلاستیکی گرفته می شود تا خمیر یا مذاب کاملا یکدست باشد. اندازه دستگاه اکسترودر بسته به ابعاد نایلون شیرینگ مورد نظر می تواند متفاوت باشد. همچنین برای تولید نایلون شیرینگ چند لایه نیز باید از چند دستگاه اکسترودر استفاده کرد.

سرد کردن

بعد از این که پلاستیک خمیری شکل یا مذاب از دستگاه های مختلف عبور کرد، به اشکال مورد نظر ما در می آید. همچنین ابعاد آن نیز بسته به موارد نیاز ما می تواند متفاوت باشد. در مرحله بعدی برای سرد کردن نایلون و تبدیل مواد خمیری شکل یا مذاب به صورت جامد، از تجهیزات سرد کننده مختلف استفاده می شود. به طور کلی این تجهیزات می توانند به صورت چند لایه و تک لایه روند خنک کردن را طی کنند.

آماده سازی رول نایلون

در این مرحله تمامی نایلون هایی که در مرحله قبل سرد شده اند را برش می دهند تا به شکل رول شوند. ابعاد این رول ها معمولا بین 6 تا 120 سانتی متر بوده و بعد از آن نیز وارد مرحله بسته بندی می شوند.

برای سفارش نایلون، نایلکس و سلفون با کیفیت و مرغوب از اطلس پلاستیک و کسب اطلاعات بیشتر با تیم فروش ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

نظرات