کاربردهای نایلون حبابدار

نایلون حبابدار

1402/06/28
141
0
نایلون حبابدار برای بسته بندی محصولات و کالاها در صنایع و منازل کاربرد دارد. این حباب ها به عنوان ضریه گیر عمل می کنند.

اطلس پلاستیک پیشرو در عرضه و پخش انواع نایلون شامل نایلون شیرینگ، نایلون حباب دار، نایلون عریض و انواع نایلون و سلفون های پشت چسب دار می باشد. با توجه به نام این نایلون، به واسطه حباب هایی که در سطح آن وجود دارد به آن نایلون حبابداری می گویند. احتمالا شما هم از این نوع نایلون خاطره خوبی در کودکی دارید. ترکاندن حباب های آن لذتی همراه با آرامش به ما هدیه می کرد. در این مقاله کاربرد این نایلون ها و حباب های آن را معرفی می کنیم.

این نایلون های برای بسته بندی محصولات و کالاها در صنایع و منازل کاربرد دارد. این حباب ها به عنوان ضریه گیر عمل می کنند. لذا برای بسته بندی و محافظ از محصولات گزینه بسیار مناسبی هستند. احتمالا در زندگی خود تجربه اسباب کشی را دارید، در آن ایام حتما از این نوع نایلون های مارآمد استفاده کرده اید. امروزه نایلون حبابدار بیش از گذشته کاربرد دارد. تا این جا در مورد دو ویژگی اصلی نایلون حبابدار یعنی ضربه گیر بودن آن و محافظت بالای آن صحبت کردیم. البته جالب است بدانید که این نایلون ها در ابتدا به عنوان کاغذ دیواری تولید و مورد استفاده قرار می گرفت.

در سال 1957 مارک چاوانس و آل فیلدینگ تلاش خود را برای تولید نوعی کاغذ دیواری بافت دار آغاز کردند. آنها ابتدا دو پرده حمام را به یکدیگر چسباندند در حالی که لایه ای از حباب ها هوا بین آن ها محبوس شده بود. با اینکه این نظریه هیچ وقت به مرحله اجرا نرسید اما پیش زمینه ای برای تولید نایلون ضربه گیر حبابدار شد.

کاربرد نایلون حبابدار

از انواع کاربرد نایلوم های حبابدار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کیسه خواب با لایه های حباب دار

اگر شما در کیسه خواب احساس نرمی و راحتی می کنید به واسطه چند لایه از نایلون حباب دار است. همچنین به گرم نگه داشتن بیشتر شما کمک خواهد کرد.

عایق پنجره حبابدار

برای کسانی که به شدت اهل صرفه جویی هستند، علاوه بر استفاده از پنجره های دو جداره نیز این کار شدیدا توصیه می گردد. زیرا باعث می شود قبوض وسایل گرمایشی شما به خصوص در زمستان کاهش یابد. علاوه بر این از هدر رفت انرژی نیز جلوگیری می کند. این ویژگی ناشی از عایق گیر بودن نایلون حبابدار حاصل می شود.

فرمان خودروی حباب دار

برای رهایی از استرس ناشی از رانندگی و ترافیک می توانید بر روی فرمان خودروی خود لایه از نایلون حبابدار قرار دهید. زیرا ترکاندن حباب ها همانند دوران کودکی تان به شما آرامش خواهد بخشید خصوصا پشت چراغ قرمزها!

نهایت لذت و تفریح با نایلون حبابدار

کودکان و حتی بزرگسالان از بازی با این نایلون ها بسیار لذت برده، علاوه بر این می توان از این نایلون ها برای کودکان پاپوش تهیه کرد تا هم پاهایشان بعد از پیمایش های طولانی احساس استراحت و آرامش کند و هم اینکه سرگرم شوند.

نایلون حبابدار

مواردی که ذکر شده از کاربردهای خاص و هیجان انگیز نایلون حبابدار بود.

خصوصیات مهم نایلون حبابدار

در این بخش به خصوصیات مهم نایلون حبابدار می پردازیم. اما قبل از آن باید ویژگی های مهم آن را نیز مرور کنیم.

 • ضربه گیر خوب در مقابل صدمات و خسارات وارده ناشی از جابجایی
 • عایق خوب حرارتی و صوتی
 • مانع نفوذ رطوبت
 • مانع نفوذ نور
 • مانع نفوذ گرد و غبار
 • مانع نفوذ چربی

و اما پس از مرور مختصری اما مهم از خصوصیات این نایلون ها می توانیم در ادامه به کاربردهای نایلون حبابدار می پردازیم.

کاربرد مهم و اصلی نایلون حبابدار

پس از بررسی خصوصیات به سراغ کاربرد مهم و اصلی نایلون حبابدار می رویم؛ یعنی بسته بندی.

 • بسته بندی انواع محصولات چوبی
 • بسته بندی انواع لوازم خانگی
 • بسته بندی انواع لوازم الکترونیکی
 • بسته بندی های صنعتی
 • بسته بندی انواع قطعات خودرو

این نایلون ها در مدل های مختلف تولید می شوند. برای مثال می توان به انواع به نایلون های حبابدار دو لایه، سه لایه و پنج لایه اشاره کرد.

این نایلون ها نسبت به سایر روش های حفاظت اجناس و کالاها مقرون به صرفه بوده و در ابعاد مورد نظر و دلخواه مشتری سفارش داده می شود.

برای سفارش نایلون، نایلکس و سلفون با کیفیت و مرغوب از اطلس پلاستیک و کسب اطلاعات بیشتر با تیم فروش ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

نظرات