نایلون حبابدار را از کجا بخریم؟

نایلون حبابدار

1401/06/26
395
0
نایلون حبابدار، یکی از انواع محصولاتی است که به منظور حفظ و نگهداری محصولات و وسایل شکستنی در مقابل ضربه، حرارت و یا سرما مورد استفاده قرار می گیرد.

اطلس پلاستیک پیشرو در عرضه و پخش انواع نایلون شامل نایلون شیرینگ، نایلون حباب دار، نایلون عریض و انواع نایلون و سلفون های پشت چسب دار می باشد. نایلون حبابدار، یکی از انواع محصولاتی است که به منظور حفظ و نگهداری محصولات و وسایل شکستنی در مقابل ضربه، حرارت و یا سرما مورد استفاده قرار می گیرد. این نایلون ها در انواع مختلف عرضه می شود و طرح و رنگ های متنوع دارد. اگر به خرید و استفاده از پلاستیک های حبابدار نیاز دارید، در این مقاله شما را با کاربردها و نحوه تهیه این نایلون ها آشنا خواهیم کرد.

نایلون حبابدار چیست؟

نایلون های حبابدار نوعی ورقه های پلاستیکی هستند که سطح آن ها با حباب های هم اندازه ای پوشانده شده است. به نحوی که دو سطح پشت و روی نایلون به اندازه قابل توجهی از هم فاصله بگیرد و با فشار دادن، به یکدیگر نچسبد. این فاصله می تواند بسته به لایه های نایلون و ابعاد حباب ها متفاوت باشد که منجر به تغییر کاربرد این نایلون ها می گردد.

انواع نایلون های حبابدار

همانگونه که گفته شد، پلاستیک های حبابدار، در ضخامت ها و مدل های متفاوتی عرضه می شوند. انواع نایلون های حبابدار را به طور کلی می توان در موارد زیر دسته بندی کرد:

  • نایلون های حبابدار دو لایه
  • نایلون های حبابدار سه لایه
  • نایلون های حبابدار ورقه ای
  • نایلون های حبابدار پاکتی

تعداد لایه های نایلون حبابدار، یکی از وجوه تمایز انواع آن ها است. نایلون های دو لایه که همان نایلون های معمولی و با ضخامت کم هستند، دارای دو لایه پلاستیکی اند که حد فاصل آن ها را حباب ها پوشانده اند. نایلون های سه لایه دارای یک لایه اضافی اند که میان هر سه لایه با حباب پوشانده شده است. بنابراین در آن ها سه لایه ورق پلاستیکی ساده و دو لایه حباب در حد فاصل ها وجود دارد. در نتیجه دارای ضخامت و مقاومت بالاتری هستند.

نایلون حبابدار را از کجا بخریم؟

نایلون های حبابدار دو لایه و سه لایه، خود در دو نوع ورقه ای و پاکتی تولید می شوند که نایلون های ورقه ای به صورت یک ورق ساده مربعی یا دایره ای شکل اند و نایلون های پاکتی، به شکل یک پاکت که سه طرف آن بسته شده هستند. هر کدام از این دو نوع پاکتی و ورقه ای، می توانند در ابعاد و اندازه های متفاوتی عرضه شوند.

کاربردها و مزایای نایلون حبابدار

بسته بندی

یکی از رایج ترین کاربردهای نایلون های حبابدار، استفاده از آن ها به عنوان ضربه گیر در بسته بندی ظروف و وسایل شکستنی می باشد. به همین دلیل علاوه بر تولید کنندگان ظروف و لوازم شکستنی، بسیاری از افراد نیز در هنگام اسباب کشی و جا به جایی وسایل خود از آن استفاده می کنند. این نایلون ها به دلیل حباب های موجود در آن، می توانند حائل میان ظروف و یا سطح وسایل و محیط خارج باشند و در نتیجه از برخورد آن ها با یکدیگر و آسیب دیدگی جلوگیری کنند. علاوه بر ضربه، این نایلون ها، می توانند ظروف و وسایل شکستنی را در برابر حرارت نیز مقاوم کرده و اجازه سرد و گرم شدن بیش از حد و شکستن بر اثر این تغییر دما را به آن ها ندهند.

بسیاری از برندها و شرکت های تولیدی می توانند از نایلون های حبابدار و به خصوص نایلون های حبابدار پاکتی برای حفظ و نگهداری محصولات خود در هنگام بسته بندی استفاده کنند. در موارد سفارشی، تولید کنندگان نایلون های حبابدار، می توانند نام یا لوگوی برند یا شرکت مورد نظر را نیز بر روی نایلون طراحی کنند تا در صورت خروج از بسته بندی نیز اصالت محصول حفظ شود.

عایق حرارتی

از دیگر مصارف نایلون حبابدار، استفاده از آن ها به عنوان عایق حرارتی در خانه است. بسیاری از خانه ها در فصل زمستان به دلیل پنجره های تک جداره و یا معماری قدیمی، با مشکل هدررفت انرژی مواجه اند. در این موارد پوشاندن پنجره ها با پلاستیک های حبابدار، یکی از راهکارهای کم هزینه و ساده ای است که از ورود سرما به داخل جلوگیری می کند.

بسیاری از افرادی که اهل نگهداری و پرورش گل و گیاه ها در آپارتمان یا حیاط منزل خود هستند، از نایلون های حبابدار به منظور حفظ و نگهداری گیاهان در برابر سرما استفاده می کنند. با استفاده از این نایلون ها می توان فضای کوچک و سر بسته ای را در تراس یا گوشه حیاط خانه ایجاد کرده و گیاهان را در آن نگهداری کرد تا از سرمازدگی و یخ زدن در امان بمانند.

حتی برخی افراد از نایلون های حبابدار به منظور حفظ دما در سفرها و پیک نیک های هفتگی استفاده می کنند. از آنجایی که این نایلون ها، عایق حرارتی هستند و از ورود و خروج دما تا حد زیادی جلوگیری می کنند، می توانید نوشابه خنکی که تهیه کرده اید را درون یک پاکت حبابدار قرار دهید و تا هنگام رسیدن به مقصد، از گرم شدن بیش از حد آن جلوگیری کنید.

چند نکته کلیدی در استفاده از نایلون های حبابدار

  • اگر قصد استفاده از نایلون های حبابدار برای اسباب کشی و محافظت از ظروف و پیشگیری از خط و خش را دارید، نوع دو لایه آن با حباب های ریزتر، می تواند نیاز شما را برطرف کند.
  • هرچه ابعاد و اندازه های ظروف بزرگ تر باشد، بهتر است که از نایلونی با حباب های درشت تر استفاده گردد.
  • در نظر گرفتن ابعاد ظروف در هنگام تهیه نایلون حبابدار را فراموش نکنید و توجه کنید تا ابعاد نایلون های ظروف مشابه باشند.
  • اگر قصد جا به جایی در مسیری بسیار طولانی دارید، بهتر است از نایلون های سه لایه برای پوشاندن ظروف استفاده کنید. البته باید توجه داشت که استفاده از نایلون های سه لایه، حجم ظروف و وسایل را بیشتر کرده و نیاز به بسته بندی و جعبه های بیشتری دارد.
  • به منظور استفاده از نایلون های حبابدار برای عایق پنجره ها و یا حفاظت از گل و گیاه نیز انواع سه لایه کارایی بیشتری دارند و عایق حرارتی بیشتری دارند.
  • برای استفاده از پلاستیک های حبابدار در بسته بندی ظروف، به هیچ وجه پلاستیک های ورقه ای را دور ظروف غیر مسطح مانند لیوان، کاسه و... نپیچید و از نایلون های پاکتی برای بسته بندی آن ها استفاده کنید.

نایلون حباب دار را از کجا بخریم؟

در هنگام تهیه نایلون های حبابدار، توجه به تولید کننده آن از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا این تولیدکنندگان بسته به مواد اولیه و دستگاه های مورد استفاده در تولید نایلون ها، محصول متمایزی با کیفیت های متفاوت عرضه خواهند کرد. از آنجا که مواد مورد استفاده در تهیه و تولید پلاستیک، اغلب موادی مضر و آسیب زننده به سلامتی هستند، یافتن تولید کننده ای که از مواد با کیفیت و با ضرر و خطر کمتر در تولید نایلون های حبابدار استفاده کند، بسیار مهم است. زیرا این نایلون ها ارتباط مستقیم با ظروف و محیط خانه ها دارند و می توانند منجر به ایجاد خطراتی برای سلامتی گردند.

کیفیت و تنوع نایلون های تولید شده عامل دیگری است که در ارزیابی تولید کنندگان موثر است. علاوه بر این موارد، توجه به توان و ظرفیت تولید و عرضه نیز برای مصرف کنندگانی که قصد خریدهای سفارشی و خریدهای عمده در تهیه نایلون های حبابدار را دارند، بسیار حائز اهمیت می باشد.

برای سفارش نایلون، نایلکس و سلفون با کیفیت و مرغوب از اطلس پلاستیک و کسب اطلاعات بیشتر با تیم فروش ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

نظرات