خرید استرچ پالت بند

نایلون استرچ

1401/01/08
227
0
فیلم استرچ یکی از مهم ترین پلاستیک های قابل استفاده در پروسه آماده سازی و بسته بندی محصولات تولید شده یک کارخانه یا کارگاه جهت فروش آن ها می باشد.

اطلس پلاستیک پیشرو در عرضه و پخش انواع نایلون شامل نایلون شیرینگ، نایلون حباب دار، نایلون عریض و انواع نایلون و سلفون های پشت چسب دار می باشد. استرچ پالت بند نوعی نایلون از جنس پلی اتیلن با قدرت کشسانی (ارتجاعی) بالا می باشد که در ابعاد مختلف تولید شده و کاربردهای گسترده ای در زمینه بسته بندی محصولات صنایع مختلف دارد.

می توان گفت فیلم استرچ یکی از مهم ترین پلاستیک های قابل استفاده در پروسه آماده سازی و بسته بندی محصولات تولید شده یک کارخانه یا کارگاه جهت فروش آن ها می باشد.

پلی اتیلن به اختصار (PE) ، یک ماده پلیمری است که از واحدهای منفرد اتیلن (سنتز اتیلن) تشکیل شده است. اتیلن از ترکیب نفت خام و گازهای طبیعی به دست می آید. پس از عملیات سنتز ، اتیلن ها به صورت زنجیره ای آرایش یافته و مولکول بزرگ پلیمری را تشکیل می دهند. مهم ترین بازار مصرف انواع پلی اتیلن ها، صنایع لاستیک و پلاستیک سازی است.

خرید استرچ پالت بند

قابلیت کشسانی بالا ؛ مهم ترین ویژگی در خرید استرچ پالت بند

با اهمیت ترین ویژگی که در هنگام خرید استرچ پالت بند باید به آن توجه نمایید ، قابلیت کشسانی آن است.

به خاصیت تغییر شکل بازگشت پذیر (ارتجاعی) مواد ، کشسانی یا الاستیسیته (Elasticity) می گویند. اگر فیلم موردنظر از خاصیت ارتجاعی یا حدّ کشسانی (نقطه زمانی از نیرو که ماده، فراتر از آن، رفتار کشسانی ندارد) خوبی برخوردار نباشد ؛ در اثر کوچکترین فشار یا نیروی کششی ، در نقطه موردنظر دچار پارگی شده و دیگر آن قسمت قابل استفاده نیخواهد بود. اگر این اتفاق چندین مرتبه رخ دهد ، حجم زیادی از سلفون به هدر رفته و این موضوع از لحاظ صرفه اقتصادی به نفع مشتری نمی باشد.

تأثیر مواد اولیه بر روی خاصیت کشسانی

اگر از دستگاه های مدرن و پیشرفته در تولید فیلم ها استفاده گردد ولی متریال اولیه از کیفیت مناسبی بهره مند نباشند، خروجی نهایی از دوام و قابلیت ارتجاعی ایده آلی برخوردار نخواهد بود.

پس می توان نتیجه گرفت علاوه بر دستگاه های به روز ، نیاز به متریال باکیفیت نیز وجود دارد تا فیلم استرچ تولیدی دارای استاندارهای لازم گردد.

کاربردهای استرچ پالت بند

مهم ترین کاربرد فیلم استرچ، بسته بندی محصولات تولید شده کارخانجات مختلف می باشد. استرچ پالت بند یک جزء جدایی ناپذیر در قسمت بسته بندی هر کارخانه یا کارگاه تولیدی است. این نوع از فیلم ها در موارد زیر نیز دارای کاربردهای فراوانی می باشند.

خرید استرچ پالت بند

صنایع غذایی

 • بسته بندی مبلمان ، لوازم دکوراتیو چوبی
 • داروسازی
 • کاغذ سازی
 • اسباب بازی
 • لوازم آشپزخانه
 • و

توجه : لازم به ذکر است به صورت دستی و ماشینی می توان سلفون پیچی محصولات را انجام داد. بسته بندی به صورت ماشینی اغلب برای صنایع بزرگ و یا دور پیچی قطعات حجیم و سنگین می باشد.

مزایای خرید استرچ پالت بند به منظور بسته بندی محصولات

 • افزایش سرعت بسته بندی
 • محافظت از محصول در برابر رطوبت و حرارت
 • کاهش هزینه های بسته بندی با سایر تجهیزات
 • افزایش استحکام محصول
 • عدم کدر شدن کالا پس از بسته بندی (به دلیل شفافیت استرچ پالت بند)
 • جذابیت بصری محصول

آپشن های اضافی در زمان تولید فیلم استرچ

عموماً فیلم استرچ به صورت شفاف تولید می شود ، اما اگر بخواهید آن را به صورت مات سفارش دهید ؛ این یک آپشن اضافی محسوب می گردد. همچنین در صورت رنگی بودن فیلم استرچ نیز هزینه اضافی بابت افزودن رنگ موردنظر به محصول دریافت خواهد شد.

خواص منحصر به فرد فیلم استرچ

سلفون های تولیدی می توانند از دو ویژگی مهم بهره مند باشند که باعث منحصر به فرد شدن خواص آن ها در هنگام استفاده می گردد که عبارتند از :

خاصیت Anti UV

در صورتی که پس از بسته بندی محصول موردنظر ، نگهداری آن باید در فضای باز صورت گیرد، برخورد اشعه ماوربنفش خورشید با آن خصوصاً در فصل تابستان موجب از دست دادن خاصیت کشسانی فیلم استرچ خواهد شد (شل شدن سلفون) در نتیجه باید از استرچ پالت بندهایی استفاده گردد که در برابر نورخورشید مقاومت بالایی داشته باشند. به این ویژگی که در هنگام تولید استرچ پالت بند به آن افزوده می گردد ، Anti UV یا ضد اشعه ماورابنفش خورشید می گویند.

خاصیت Anti Static

فیلم استرچ های معمولی به دلیل وجود خاصیتی به نام الکتریسته ساکن ، ذرات معلق در هوا (گرد و غبار محیط ) را به خود جذب می نمایند. در برخی از کارخانجات با محصولات خاص ، این موضوع یک ایراد به حساب می آید و نیاز است تا هیچگونه گرد و عباری جذب سلفون نگردد.

در این حالت با به کارگیری تکنیک های ویژه ای در تولید فیلم استرچ، خاصیتی به آن داده می شود که در برابر چسبندگی هر گونه ذره اضافی معلق در هوا ایمن است و به آن Anti Static یا ضد الکتریسته ساکن می گویند.

توجه : لازم به ذکر است در صورت خرید استرچ پالت بند معمولی ، پس از غبارروبی از محصول ، شفافیت اولیه حفظ خواهد شد.

رابطه ضخامت و استحکام

بدیهی است که هر چه ضخامت افزایش یابد ، میزان کشش وارده نیز افزایش یافته ، در نتیجه استحکام آن هم بالاتر خواهد رفت. محصولات تولید شده با ضخامت ۲۳ و ۲۴ میکرون ، استحکام خوبی دارند ولی در صورتی که کاربرد موردنظر نیاز به استحکام بیشتری داشته باشد ، باید ضخامت محصول تولیدی افزایش یابد.

برای سفارش نایلون، نایلکس و سلفون با کیفیت و مرغوب از اطلس پلاستیک و کسب اطلاعات بیشتر با تیم فروش ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

نظرات