تونل حرارتی دستگاه شیرینگ پک

نایلون شیرینگ

1397/10/12
4591
0
حرارت وارده در بخش تونل حرارتی دستگاه شیرینگ پک به نایون شیرینگ باعث انقباض آن میشود. و محصولات را بسته بندی میکند.

اطلس پلاستیک پیشرو در عرضه و پخش انواع نایلون شامل نایلون شیرینگ، نایلون حبابدار، نایلون عریض و انواع نایلون و سلفون های پشت چسب دار می باشد. اصلی ترین بخش دستگاه شیرینگ پک کوره یا تونل حرارتی این دستگاه است. اما این دستگاه به طور کلی از بخش های گوناگونی نظیر تونل خنک کننده، تیغه دوخت و تونل گرمایش تشکیل شده است که می تواند نایلون شیرینگ را دور محصولات کشیده و آنها را بسته بندی کند. اما با توجه به اهمیت بالای کروره دستگاه، در این مقاله قصد داریم شما را با این قسمت آشنا کنیم.

عملکرد تونل حرارتی در دستگاه شیرینگ پک

مهترین بخش این دستگاه کروره یا همان تونل است که 95 درصد انرژی مصرفی را در این دستگاه صرف عملیات این بخش میشود. حرارت وارده در این بخش به نایون شیرینگ باعث انقباض آن میشود.

ساختار تونل حرارتی از ورق های فلزی تشکیل شده است که در میان این ورق ها از دو دیواره وجود دارد، یکی از دیواره ها از کانال برای گردش هوا و دیگری برای قرار گرفتن عایق حرارتی روی آن ساخته شده است.


دمای داخل کوره با استفاده از هواکش و کانل گردش هوا پاک سازی می شود و این کار باعث میشود که حرارت اضافی داخل دستگاه نماند و باعث افت کیفیت بسته بندی محصولات نباشد. این هواکش که تصویه هوای داخل کوره را برعهده دارد شامل یک پروانه است با گردش داخل دستگاه از انباشت هوا داخل آن جلوگیری میکند.

نحوه شیرینگ کردن محصولات با نایلون شیرینگ

برای تولید گرما و حرارت درون دستگاه شیرینگ پک یک المنت فرم دار و برنر های گازی تعبیه شده است، برای تولید حرارت داخل تونل ابتدا برنرهای گازی با استفاده از مشعل داخل شبکه ای آهنی می شوند و باتولید حرارت، حرارت مورد نیاز مجموعه را تامین میکنند و خروج گاز دی اکسید کربن به وسیله دودکش های تعبیه شده روی این کوره ها انجام میپذیرد. حرارت دستگاه به وسیله یک ترموستات که درون شیرینگ پک قرار دارد تعیین میشود. و کاربر میتواند مقدار حرارت را کنترل نمیاد.


وظیفه نگه داشتن حرارت داخل دستگاه و کوره های ورود و خروج محصولات به وسیله دیواره های عایق روی دستگاه انجام می شود. برای همین در قسمت انتهایی تونل یعنی جایی که محصولات از آن خارج میشوند از پارچه های نسوز سیلیکونی استفاده شده است. این پارچه علاوه بر اینکه از ورود و خروج هوا به خارج از تونل جلوگیری می کنند، هیچ گونه خللی در خروج محصولات به جارج از دستگاه ایجاد نمی کنند.

بسته بندی شکیل و زیبا محصولات با نایلون شیرینگ مستلزم رعایت اصولی مواردی است که برای انجام عملیات شیرینگ باید انجام شود.

دستگاه های شیرینگ پک با استفاده از نیروی برق کار می کنند اما انواع دوگانه سوز آنها هم در بازار موجود است. با توجه به هزینه های بالای انرژی استفاده از دستگاه دوگانه سوز میتواند کمک شایانی برای صرفه جویی در مصرف انرژی محسوب شود.


در صورتی که قصد استفاده از نایلون شیرینگ، نایلون حبابدار ، نایلون عریض، سلفون پشت حسب دار را دارید میتوانید، با کارشناسان اطلس پلاستیک تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

نظرات