تفاوت استرچ فیلم بسته بندی ماشینی و دستی

نایلون استرچ

1401/06/30
252
0
یکی از این محصولات که نقش بسیار مهمی در صنایع بسته بندی دارد، استرچ فیلم یا نایلون استرچ است.

اطلس پلاستیک پیشرو در عرضه و پخش انواع نایلون شامل نایلون شیرینگ، نایلون حباب دار، نایلون عریض و انواع نایلون و سلفون های پشت چسب دار می باشد. صنایع بسته بندی این روزها اهمیت زیادی در سایت های تولیدی، کارخانه ها و شرکت های مختلف دارد. روش های مختلف بسته بندی با استفاده از امکانات مختلف برای ما فراهم است و بسته به نوع محصول تولیدی که قصد بسته بندی آن را دارید؛ می توانید یکی از این روش ها را انتخاب کنید. یکی از این محصولات که نقش بسیار مهمی در صنایع بسته بندی دارد، استرچ فیلم یا نایلون استرچ است. تنوع بالای این محصولات باعث شده تا انعطاف پذیری بالایی در زمان استفاده از خود نشان دهند. به طور کلی می توان انواع استرچ فیلم بسته بندی را به دو دسته ماشینی و دستی تقسیم بندی کرد که هر کدام از آنها دارای ویژگی های خاصی بوده و کاربرد جداگانه ای دارند.

استرچ فیلم چیست؟

یکی از انواع نایلون تولید شده توسط صنایع پتروشیمی استرچ فیلم یا نایلون استرچ می باشد. این نایلون ها ساخته شده از مواد پلیمری یا پلاستیکی هستند که در صنایع بسته بندی کاربرد بسیار زیادی دارند. ویژگی های مختلف این محصولات عبارتند از:

مقاومت بالا در برابر نور خورشید: این ویژگی باعث می شود تا محصولی که با استفاده از این نایلون بسته بندی شده است، در برابر نور خورشید از خود مقاومت بالایی نشان دهد. به همین دلیل از این نمونه نایلون به عنوان استرچ پالت بند استفاده می شود. این در صورتی است که وقتی نایلون معمولی در معرض حرارت بالا قرار بگیرد، به مرور زمان دچار فرسایش شده و ممکن است شاهد تغییر شکل آن باشیم.

خاصیت کشسانی بالا: خاصیت کشسانی بالای این نمونه از نایلون باعث شده تا به راحتی نتوان آنها را پاره کرد. از سوی دیگر همین ویژگی اجازه می دهد که آنها را به راحتی به صورت دستی و ماشینی به دور محصول خود بپیچیم.

قابلیت تولید در انواع مختلف مات، رنگی و بدون رنگ

قابلیت تولید در اندازه ها و ضخامت های مختلف: این ویژگی باعث می شود تا برای بسته بندی محصولات مختلف بتوان از این نایلون ها استفاده کرد.

خاصیت ضد الکتریسیته: این ویژگی باعث می شود تا استرچ پالت بند یا استرچ فیلم بسته بندی دستی، از نفوذ گرد و غبار در امان باشد.

چسبندگی فیلم استرچ: میزان چسبندگی استرچ پالت بند باید به گونه ای باشد که بعد از بسته بندی امکان رها شدن این نایلون ها به وجود نیاید.

تفاوت استرچ فیلم بسته بندی ماشینی و دستی

تفاوت استرچ فیلم بسته بندی دستی و ماشینی چیست؟

اولین تفاوت استرچ فیلم ماشینی و بسته بندی دستی و ماشینی، در محل کاربرد و نحوه استفاده از آن هاست. همانطور که از نام این محصولات می توان حدس زد، استرچ فیلم بسته بندی دستی بیشتر در کارگاه های کوچک یا مصارف خانگی کاربرد دارد. استفاده از این نایلون ها هزینه بالایی به شما تحمیل نخواهد کرد و نیازی به استفاده از دستگاه های مخصوص بسته بندی نخواهید داشت. اما استرچ فیلم بسته بندی ماشینی قابل استفاده برای دستگاه های بسته بندی است. روند بسته بندی محصولات با این نمونه از نایلون بسیار سریعتر پیش خواهد رفت. اما هزینه بالای آنها باعث شده تا بیشتر در کارخانه ها یا واحدهای تولیدی بزرگ از آنها استفاده شود.

آشنایی با دستگاه بسته بندی استرچ فیلم

برای انجام روند بسته بندی با استفاده از استرچ پالت بند یا سایر مواردی که به صورت ماشینی روند بسته بندی انجام می شود، نیاز به دستگاه مخصوص داریم. روند کار این دستگاه چنین است که فیلم استرچ را به دور محصول مورد نظر ما می پیچد. این دستگاه ها در شرایط مختلف کاربرد دارند که مهمترین آنها عبارتند از: «کارگاه ها، فرودگاه ها، کارخانه ها، واحدهای تولیدی بزرگ و…» در زمان استفاده از این دستگاه ها نیاز به نیروی انسانی برای انجام روند بسته بندی کاهش پیدا می کند و سرعت انجام این کار نیز بیشتر خواهد شد. ابعاد استرچ فیلم استفاده شده برای بسته بندی ماشینی معمولا از نمونه هایی که برای بسته بندی دستی استفاده می شوند بیشتر است. همچنین کاربرد آنها برای محصولاتی که ابعاد بزرگتری دارند ملموس تر خواهد بود. به همین دلیل است که برای بسته بندی با استفاده از استرچ پالت بند از دستگاه های مخصوص این کار استفاده می شود.

انتخاب استرچ فیلم برای بسته بندی دستی و ماشینی

زمانی که قصد انتخاب استرچ فیلم مناسب برای بسته بندی را دارید، قبل از همه چیز باید به ابعاد نایلون بسته بندی مورد نظر توجه کنید. همان طور که به صورت مختصر قبلاً به آن اشاره کردیم در بیشتر موارد استرچ فیلم مخصوص بسته بندی دستی ابعاد کوچکتری دارد و در بیشتر موارد برای بسته بندی محصولات با ابعاد کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. اما برای بسته بندی محصولات با حجم بزرگتر باید سراغ استرچ فیلم با ابعادی بزرگ و ماشین بسته بندی برویم.

مورد بعدی که باید در زمان خرید به آن توجه داشته باشید ضخامت نایلون است. برای بسته بندی محصولات مختلف دارای زوایای تیز هستند یا امکان پاره کردن بسته بندی برای آنها وجود دارد، بهتر است سراغ استرچ فیلم با ضخامت بالاتری بروید. از سوی دیگر برای بسته بندی مواد غذایی نمونه خاصی از استرچ فیلم در نظر گرفته شده است که از نظر بهداشتی کاملاً تایید شده هستند. مقاومت این نمونه از نایلون استرچ بسته بندی در برابر اشعه ماورای بنفش و حرارت بالاست و باعث می شود تا ماندگاری مواد غذایی مورد نظر ما حفظ شود.

سخن نهایی

واحدهای تولیدی کوچک و بزرگی که به دنبال روش مناسبی برای بسته بندی محصولات خود هستند، نمی توانند سراغ استرچ فیلم بسته بندی دستی و ماشینی بروند. برای تهیه این محصولات باید حتماً سراغ فروشنده های معتبری بروید که محصولاتی با کیفیت در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. کاربرد بالای این نمونه از نایلون بسته بندی باعث شده تا تنوع آنها در بازار افزایش پیدا کند. پس پیشنهاد می کنیم فروشنده هایی را انتخاب کنید که تنوع محصولی بالایی دارند و می توانند به راحتی تمامی نیازهای شما را برطرف سازند. در پایان برای مطرح کردن سوالات خود در خصوص قیمت استرچ فیلم یا استرچ پالت بند، می توانید با متخصصین ما در سایت پلاستیک اطلس تماس بگیرید و راهنمایی های لازم برای داشتن خریدی هوشمندانه را دریافت کنید.

برای سفارش نایلون، نایلکس و سلفون با کیفیت و مرغوب از اطلس پلاستیک و کسب اطلاعات بیشتر با تیم فروش ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

نظرات