کاربرد فیلم استرچ

نایلون استرچ

1401/06/17
343
0
فیلم های استرچ در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند که هم جنبه محافظت از محصول را دارند و هم جنبه بسته بندی.

اطلس پلاستیک پیشرو در عرضه و پخش انواع نایلون شامل نایلون شیرینگ، نایلون حباب دار، نایلون عریض و انواع نایلون و سلفون های پشت چسب دار می باشد . فیلم های استرچ در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند که هم جنبه محافظت از محصول را دارند و هم جنبه بسته بندی. در ادامه برخی دیگر از صنایعی که در حال حاضر به شدت از فیلم های استرچ استفاده می کنند را لیست میکنیم:

 • سپرسازی، قطعه سازی و خودروسازی
 • پالت بندی
 • بسته بندی محصولات غذایی
 • کارخانه جات تولید قطعات صنعتی
 • تولید کنندگان کاشی و سرامیک ، آجر و بلوک های سیمانی
 • لوازم آشپزخانه
 • مواد غذایی، آشامیدنی و داروسازی
 • صنعت اسباب بازی
 • کامپیوتر و لوازم جانبی
 • رنگ سازی، تولید چسب و رزین
 • قاب های چوبی و پلی استر
 • تولید کاغذ دیواری
 • تولید لوله و شیلنگ

این ها بخشی از مهم ترین صنایع و کاربردهای استفاده از فیلم های استرچ است. نایلون های استرچ را می توان در صنایع مختلف دیگر نیز مورد استفاده قرار داد.

بسته بندی آجر و بلوک به کمک فیلم های استرچ

مزایای استفاده از فیلم استرچ

برخی از مهترین مزایای استفاده از فیلم های استرچ در بسته بندی عبارتند از :

 1. فیلم استرچ مانع نفوذ هرگونه رطوبت به داخل محصول می شود.
 2. نایلون های استرچ بر روی بدنه محصولات میچسبند و این باعث مقاوت بسته بندی محصول می شود.
 3. از ورود هرگونه گرد و خاک و همچنین آلودگی های محیطی به داخل محصول جلوگیری میکند.
 4. به دلیل بالا بودن ضریب کشش در فیلم های استرچ، این لایه نایلونی مقاومت خوبی در برابر سوراخی و پاره شدن دارد.
 5. چنانچه از نایلون های مرغوب استفاده شود به دلیل خاصیت کششی بالایی که دارد، امکان بسته بندی چند محصول در کنار هم را نیز دارد. و از بهم ریختگی محصولات کنار هم و تکان خوردن جلوگیری میکند. و احتمالا شکستن و ضربه دیدن را به حداقل میرساند.
 6. این فیلم ها قیمت بسیار پایینی دارند و هزینه بسته بندی به نسبت سایر روش ها را به شدت کاهش میدهد.

فیلم های استرچ در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شوند.

خرید فیلم استرچ

در زمان خرید توجه داشته باشید که یک فیلم استرچ مرغوب دارای مقاومت در برابر کشش و پارگی است و چسبندگی مناسبی دارد. برای خرید حتما به مراکز معتبر مراجعه کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

شاخصه های فیلم استرچ

مواردی که در زمان خرید فیلم استرچ میبایست به آن ها توجه کنید:

ضخامت فیلم

در زمان خرید حتما به ضخامت نایلون استرچ توجه داشته باشید. ضخامت معمولا بین 10 الی 50 میکرون می باشد. افزایش تعداد لایه های تشکیل در نایلون موجب تغییر در ضخامت فیلم و استحکام آن می شود. عموما روی هال استرچ در طول های 1000 متری تولید می شوند.

حد کشسانی فیلم

جهت افزایش کیفیت بسته بندی نهایی و صرفه جویی در هزینه ها میتوان از دستگاه استرچ پالتی استفاده کرد که قابلیت Pre-Stretch دارد. در این دستگاه می بایست حتما از فیلم هایی استفاده شود که حداقل کش آمدن نایلون 300 درصد باشد.

تعداد لایه های نایلون

نایلون های تولید شده به منظور رسیدن به حد استحکامی قابل قبول چند لایه (co-extrusion) هستند. وجود تعدد لایه ها سبب می شون کیفیت نهایی کار بالا رود و قابلیت های مکانیکی نایلون بهبود چشمگیری یابد. این نکته را همواره باید در نظر گرفت که زیاد شدن قطر نیز دلیل بر مرغوبیت نایلون نخواهد بود. این فیلم ها به صورت وزنی فروش می روند و طبیعتا نایلون با لایه های بیشتر و مقاوم تر و سبک تر اولویت انتخاب هستند.

میزان چسبندگی

فیلم استرچ مرغوب می بایست دارای چسبندگی متعادل باشد تا بعد از کشیدن شدن خود را رها نکرده و با قدرت نسبی شکل بسته بندی را حفظ کند. همچنین در تکان ها تغییر شکل نداده و دور تا دور بسته های روی پالت را بچسبد.

ویژگی های خاص

مقاومت در برابر اشعه UV خورشید می تواند به عنوان یک ویژگی خاص در نایلون استرچ تلقی شود. Anti Static بودن نایلون پالت بند نیز سبب خواهد شد گرد و غبار کمتری جذب بسته بندی شود. همچنین مواردی نظیر رنگ شفاف و مات (برای محصولات سبک و سنگین) و چاپ نقوش می تواند شامل ویژگی منحصر به فرد برای این فیلم ها باشد.

جمع بندی و سخن آخر

در این مقاله یکی از محبوب ترین روش های بسته بندی محصولات را با استفاده از نایلون استرچ مورد بررسی قرار دادیم و گفتیم که فیلم های استرچ در مدل ها و ابعادی که تولید می شوند می توانند طیف وسیعی از نیازهای صنایع مختلف را پوشش دهند. این روش بسته بندی یکی از به صرفه ترین و با کیفیت ترین روش های می باشد.

برای سفارش نایلون، نایلکس و سلفون با کیفیت و مرغوب از اطلس پلاستیک و کسب اطلاعات بیشتر با تیم فروش ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

نظرات