بررسی نایلون حبابدار با مستربچ رنگی و مقایسه آن ها

نایلون حبابدار

1401/05/14
478
0
نایلون حبابدار نوعی کاور است که قابلیت پوشانندگی بالایی دارد.

اطلس پلاستیک پیشرو در عرضه و پخش انواع نایلون شامل نایلون شیرینگ، نایلون حباب دار، نایلون عریض و انواع نایلون و سلفون های پشت چسب دار می باشد. نایلون حبابدار را می توان نوعی کاور معرفی کرد که قابلیت پوشانندگی بالایی داشته و با پوشش دادن کالا و محصولات مختلف، تبدیل به یک سپر ضد ضربه برای آنها می شود. یعنی حتی با وارد آمدن ضربات سنگین به محصولات پیچیده شده در این نایلون، خدشه ای متوجه آنها نشده و همچنان سلامت ظاهری و کیفی خود را حفظ خواهند کرد. در حقیقت نایلون فوق با به همراه داشتن ساختار حبابی، این عملکرد موثر را از خود نشان داده و در تمام طول مسیر حمل و نقل، مراقب محصولاتی که به آن سپرده شده اند، خواهد بود.

اما یکی از ویژگی های بارز این نایلون که منجر به بروز بهترین عملکرد از سوی آن شده، این است که سطح نرم و شبیه

آشنایی با نایلون حبابدار

دسته بندی انواع نایلون حبابدار بر اساس شکل ظاهری

این نایلون بر اساس شکل ظاهری، به نمونه های مختلفی دسته بندی می شود که در ادامه به انواع این نایلون و ویژگی های کلی هر یک اشاره خواهیم کرد:

 • نایلون دو لایه حبابدار درشت

یکی از ویژگی های بارز این نایلون این است که از حباب های درشت تشکیل یافته و از این رو حفاظت کامل را از کالا و محصولات مختلف می نماید. همچنین قطر آن هم نسبتا زیاد بوده و همین مشخصه نیز در بهبود عملکرد این نایلون نقش داشته است.

 • نایلون سه لایه حبابدار درشت

این محصول هم دارای حباب های درشت بوده و از امتیازات آن این است که از بیشترین ضریب امنیت برخوردار می باشد. چرا که از تعداد لایه های بیشتر تشکیل یافته است.

 • نایلون سه لایه حبابدار ریز

معمولا این نوع نایلون جهت بسته بندی محصولات ریزتر که اندازه کوچکتر و ظرافت بیشتر دارند، مورد استفاده قرار گرفته و آنها را از آسیب و صدمات، دور نگه میدارد.

نایلون حبابدار با حباب های ریز

بررسی مهمترین مزایای این نایلون

نایلون حبابدار که در حال حاضر بیشترین اهمیت و کاربرد را به خود اختصاص داده، دارای مزیت های قابل توجهی است که در ادامه راجع به مزیت های آن صحبت خواهیم کرد:

 • نایلون فوق به عنوان یک عایق حرارتی عالی عمل کرده و منجر به دفع حرارت از محصولات و کالاهای مختلف خواهد شد.
 • نه تنها آسیب های مختلف را از روی محصولات مختلف دفع خواهد کرد، بلکه جلوی آلوده شدن آنها را نیز گرفته و به حفظ بهداشت و تمیزی آنها کمک خواهد کرد.
 • همچنین حمل و نقل و جابجایی وسایل توسط این نایلون، به شکلی بهتر و ایمن تر صورت گرفته و ضرری متوجه تولید کنندگانی که این محصولات را تولید کرده و فروشندگانی که آنها را به فروش می رسانند، نخواهد شد.

آشنایی با مستربچ رنگی

بعد از بررسی نایلون حبابدار، حالا نوبت میرسد به مستربچ رنگی. در معرفی این محصول باید بگوییم مستربچ نوعی افزودنی پلاستیکی محسوب می شود که متشکل از پیگمنت های رنگی است. این رنگدانه نه تنها رنگ محصولات را تغییر داده و رنگ های جالب توجهی را به آن ها می بخشد؛ بلکه خواص فیزیکی و مکانیکی محصولات را هم افزایش داده و منجر به بهبود آنها می گردد.

نایلون حبابدار و مستربچ رنگی

مستربچ رنگی دارای چه مزایایی است؟

در ادامه می خواهیم تا راجع به مزیت های مهم مستربچ رنگی صحبت کرده و شما را با جوانب مثبت این محصول، بیشتر آشنا نماییم. این مزایا را به صورت موردی بیان خواهیم کرد:

 1. امکان اضافه کردن مستقیم مستربچ به محصولات وجود داشته و این به دلیل قابلیت پخش شوندگی عالی مستربچ می باشد. در واقع مستربچ پلیمری در فرآیند تزریق استفاده شده و رنگ مناسب را در محصولات به وجود می آورد.
 2. مستربچ رنگی به راحتی مخلوط شده و لذا هم در زمان و هم در هزینه، صرفه جویی خواهد کرد.
 3. دارای شکل گرانولی بوده و از همین رو راحت تر در معرض جابجایی و ذخیره سازی قرار خواهد گرفت.
 4. پیگمنت های مستربچ در هوا پخش نشده و بنابراین سلامتی کارکنان را تضمین خواهند کرد.
 5. رنگ و خواص حاصل از مستربچ دارای ثبات بسیار بالایی است.
 6. این ماده افزودنی منجر به پخش بهتر و راحت تر رنگ در تمام اجزای محصول خواهد شد و این یکی از مهمترین مزایای آن به شمار می آید.
 7. علاوه بر رنگ دهی به محصولات، کدری را هم در آنها از بین برده و شفافیت را افزایش می دهد.
 8. با توجه به اینکه استفاده از این ماده، بدون کثیف کاری خواهد بود، بنابراین هزینه های مربوط به پاکسازی آن هم حذف می گردد.

مقایسه نایلون حبابدار و مستربچ رنگی

مقایسه نایلون حبابدار و مستربچ رنگی

در مقایسه این دو محصول باید بگوییم نایلون حبابدار به نوع خاصی از نایلون اشاره داشته و یک فرآورده پلاستیکی به شمار می آید. اما مستربچ رنگی پلاستیکی به عنوان یک افزودنی شناخته شده و در جریان تولید انواع محصولات پلاستیکی از جمله نایلون رنگی حبابدار مورد استفاده واقع می شود.

تفاوت دیگر این دو محصول این است که نایلون دارای سطح پلاستیکی نرم همراه با حباب های ریز تا درشت بوده و این در حالی است که مستربچ رنگی حاوی قطعات پلاستیکی گرانولی رنگی بوده و رنگ های متنوعی از جمله آبی، زرد، قرمز، سبز، بنفش و شمار دیگری از رنگ ها بوده و می توانید این رنگ ها را در آن مشاهده کنید.

فرق دیگری هم بین این دو محصول وجود داشته و آن هم این است که نایلون در خطوط بسته بندی مورد توجه قرار گرفته و بسته بندی و عایق بندی محصولات مختلف را بر عهده دارد. اما مستربچ رنگی در خطوط تولید مورد استفاده قرار گرفته و منجر به تولید محصولات پلاستیکی رنگی از جمله اسباب بازی های پلاستیکی رنگی، بطری های رنگی پلاستیکی، صندلی و میز پلاستیکی رنگی، بانکه های رنگی آشپزخانه، گلدان های رنگی، ظروف پلاستیکی رنگی و محصولاتی مشابه آنها خواهد شد.

این را هم باید اضافه کنیم که مستربچ رنگی منجر به اثرگذاری بر روی خواص محصولات می شود. اما نایلون هیچگونه اثری بر روی خواص و ویژگی های محصول نگذاشته و در عوض منجر به حفظ خواص و ویژگی های محصول خواهد شد. در نهایت متوجه این موضوع می شویم که این دو شاید از لحاظ ساختار تشکیل دهنده، تا حدودی شبیه به هم باشند و از مواد پلیمری ساخته شده باشند، اما از لحاظ عملکردی با یکدیگر فرق داشته و دو محصول مجزا با دو کاربرد متفاوت از هم به شمار می آیند.

برای سفارش نایلون، نایلکس و سلفون با کیفیت و مرغوب از اطلس پلاستیک و کسب اطلاعات بیشتر با تیم فروش ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

نظرات