4 شاخص کلیدی در بسته بندی شیرینگ اصولی

نایلون شیرینگ

1401/03/12
49
0
دراین مقاله 4 مورد از عوامل موثر در بسته بندی با شیرینگ آورده شده که رعایت آن ها باعث می شود بسته بندی های باکیفیتی را به بازار عرضه کنید.

اطلس پلاستیک پیشرو در عرضه و پخش انواع نایلون شامل نایلون شیرینگ، نایلون حباب دار، نایلون عریض و انواع نایلون و سلفون های پشت چسب دار می باشد. بسته بندی به کمک دستگاه شیرینگ نیز همچون دیگر شیوه های بسته بندی دارای قوانین خاص خود بوده که به منظور داشتن یک بسته بندی اصولی و محکم رعایت آن ها شرط خواهد بود. در ادامه 4 مورد از عوامل موثر در بسته بندی با شیرینگ آورده شده که رعایت آن ها این امکان را برای شما فراهم نموده تا بسته بندی های باکیفیتی را به بازار عرضه کنید.

جنس نایلون شیرینگ

جنس نایلون شیرینگ جزو اولین مواردی است که بایستی مد نظر قرار داده شود. نایلون انتخابی بایستی دارای میزان کافی از ماده فشردگی نایلون بوده و حتما باید به ضخامت و اندازه مورد استفاده نیز توجه نمود. در صورت نازک بودن بیش از حد، نایلون خیلی زود پاره شده و ماندگاری زیادی نخواهد داشت. بسته به وزن محصول بایستی ضخامت فیلم را انتخاب نمود.

4 شاخص کلیدی در بسته بندی شیرینگ اصولی

تیغه دوخت شیرینگ

تیغه دوخت دستگاه به هنگام برش و دوخت لبه نایلون نیز از دیگر مواردی بوده که نباید ساده از آن گذشت. در واقع در صورت خام یا سوخته بودن بخشی از دوخت، به هنگام شرینگ این بخش شکاف برداشته و باعث برهم خوردن ظاهر بسته بندی خواهد شد. تیغه دوخت در این دستگاه از نوع فرم دار بوده و از آلومینیوم آلیاژی ساخته می گردد. این تیغه مجهز به روکشی تفلونی یا گرانیتی بوده که حرارت دهی به آن با استفاده از المنت میله ای انجام می گیرد.

تیغه دوخت شیرینگ

تنظیمات درست توسط کاربر دستگاه شیرینگ پک

انجام دقیق تنظیمات مرتبط به کوره از سوی اپراتور نیز عامل موثری خواهد بود. از بین تنظیمات کوره می توان به مواردی چون تنظیم دما و سرعت حرکت نوار نقاله اشاره نمود که وابسته به ضخامت فیلم شرینگ می باشند. در واقع عواملی چون ضخامت نایلون شیرینگ، دمای داخل تونل شیرینگ و سرعت حرکت محصول بر روی کانوایر بایستی همگی دست به دست هم داده تا ما یک شرینگ مطلوب داشته باشیم.

خنک کاری انتهایی

آخرین عاملی که بایستی به منظور کیفیت شیرینگ به آن توجه شود این است که بعد از خارج شدن بسته از تونل حرارتی، نایلون شرینگ شده به خوبی خنک شود. در واقع بعد از خارج شدن محصول از درون کوره، نایلون آن بر اثر حرارت حالت نرم و نیمه ذوب به خود گرفته است و به همین دلیل نیاز بوده که این بار به درون تونل خنک کن رفته تا کاملا به محصول جذب گردد. این مرحله در کیفیت شرینگ بسیار موثر بوده و به طور معمول به منظور خنک کردن فیلم شرینگ از فن استفاده می شود.

برای سفارش نایلون، نایلکس و سلفون با کیفیت و مرغوب از اطلس پلاستیک و کسب اطلاعات بیشتر با تیم فروش ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

نظرات