آشنایی با کارایی انواع کیسه نایلون صنعتی

تفاوت نایلون ها

1401/02/06
458
0
انواع صنایع موجود در جهان هر یک به نحوی برای رفع نیاز های خود، به پلاستیک و نایلون احتیاج زیادی دارند.

اطلس پلاستیک پیشرو در عرضه و پخش انواع نایلون شامل نایلون شیرینگ، نایلون حباب دار، نایلون عریض و انواع نایلون و سلفون های پشت چسب دار می باشد. انواع صنایع موجود در جهان هر یک به نحوی برای رفع نیاز های خود، به پلاستیک و نایلون احتیاج زیادی دارند. میزان این نیاز غیرقابل توصیف است و دلیل آن این است که انواع نایلون و محصولات نایلونی، در همه بخش های زندگی انسان، کاربرد های بسیار متنوع و فراوانی دارند. از جمله انواع این محصولات می توان به انواع کیسه نایلون صنعتی اشاره کرد که به اشکال مختلفی در صنایع موجود جهان، مورد استفاده قرار می ­گیرد. در ادامه این مطلب، انواعی از کاربرد های متنوع نایلون را خواهیم دید.

آشنایی با کارایی انواع کیسه نایلون صنعتی

انواع نایلون در صنعت ساختمان

یکی از صنایعی که بسیار به نایلون وابستگی دارد، صنعت ساخت و ساز است. در این صنعت به روش های مختلفی از نایلون برای ایجاد پوشش و یا لایه محافظ استفاده می کنند. نایلون در این صنعت یک لایه محافظ قابل اطمینان برای جلوگیری از نفوذ آب، باد، گردوغبار و مدل های مختلف عایق بندی به حساب می آید.

نایلون در صنایع کشاورزی

یکی دیگر از بخش های بسیار مهم صنعت در میان مصرف کنندگان نایلون، بخش کشاورزی است. تقریباً در بیش­تر مراحل انجام کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی، نایلون مورد نیاز کشاورزان است. بخشی از نیاز کشاورزان به نایلون مربوط به استفاده آنان از انواع کیسه نایلون صنعتی برای مصارف متنوع است. در کشاورزی از نایلون در مواردی مثل آبیاری، ساخت گلخانه، ضدعفونی کردن خاک ، یا ایجاد پوشش در استخرها و نایلون بسته بندی علوفه استفاده زیادی می شود.

نایلون مخصوص شرینگ

مورد استفاده دیگر نایلون در بین صنایع مختلف، انجام بسته بندی محصولات و کالا های مختلف است. نایلون شرینگ نوع خاصی از نایلون است که پس از تولید، قابلیت تغییر شکل دارد و با حرارت دادن آن، می توان فرم دلخواهی را در آن ایجاد نمود. از نایلون شرینگ یا حرارتی به عنوان یک لایه محافظ بر روی جعبه یا کارتن کالا ها استفاده می شود. همچنین این نوع نایلون به عنوان ظرف محصولات مایع مثل نوشابه و یا آب میوه در صنایع غذایی و سایر صنایع، استفاده فراوانی دارد.

آشنایی با کارایی انواع کیسه نایلون صنعتی

نایلون استرچ

یکی دیگر از انواع کیسه نایلون صنعتی مورداستفاده در صنایع بسته بندی، نایلون استرچ است. این نایلون هم مثل نایلون شرینگ یک لایه محافظ بر روی سطح خارجی محصول ایجاد می کند اما هیچ نیازی به حرارت دادن ندارد. بافت و جنس این نایلون بسیار نرم و لطیف است و خاصیت کشسانی بالایی دارد و به همین دلیل هم کافی است فقط این نایلون را به دور یک بسته یا کالا بپیچیم. این نایلون بسیار راحت تغییر شکل داده و به شکل محکمی جعبه یا کالای درون خود را در میان می گیرد. نایلون استرچ به خاطر ایجاد استحکام و خاصیت چسبندگی خوبی که دارد، به شدت موردپسند صنایع بسته بندی قرار گرفته است.

آشنایی با کارایی انواع کیسه نایلون صنعتی

نایلون کیسه ای حباب دار

در شاخه های مختلف صنعت استفاده زیادی از انواع کیسه نایلون صنعتی می شود و یکی از انواع آن محافظت با نایلون از کالاها و محصولات تولیدی در برابر ضربه و شکستگی احتمالی است. این مدل از نایلون، مدل معروف نایلون حباب دار است که مستقیماً در اطراف کالای تولیدی پیچیده می شود. این نایلون چون از دو لایه چسبیده به هم ساخته شده، ضخیم است و حباب های هوایی که در بین این دولایه ایجاد شده، در صورت ضربه خوردن کالا، مانع آسیب دیدن به آن می شوند. نایلون حباب دار در اصل یک نوع ضربه گیر بسیار مطمئن و کارا ولی ارزان است.

آشنایی با کارایی انواع کیسه نایلون صنعتی

در مواردی که یک کالای شکستنی که تولید شده است، به خاطر شکل و فرم آن، امکان این را دارد که در داخل یک کیسه قرار گیرد. در این موارد نایلون حباب دار در همان ابتدا در سایز مخصوص و به صورت یک کیسه طراحی می شود و در هنگام بسته بندی، کالا در کم­ترین زمان ممکن و با سرعت بالا بسته بندی می شود. از موارد رایج استفاده از نایلون حباب دار کیسه ای، می توان به بسته بندی پستی در داخل پاکت حباب دار اشاره نمود.

نایلون پشت چسب دار

نوعی از نایلون که سلفون نام دارد دارای لایه چسبی در یک طرف خود است که به صورت بسیار محکمی بر سطح کالا می چسبد تا هم یک لایه محافظ بر روی آن ایجاد کند و هم باعث زیبایی و شفافیت ظاهر آن گردد. در بعضی از کالاها عرضه کالا بدون داشتن لایه سلفونی بر سطح آن، نوعی نقص در تولید کالا محسوب خواهد شد.

نایلون های تبلیغاتی

نایلون های کیسه ای جزء لاینفک صنعت تبلیغات هستند. دلیل اصلی آن وسعت دامنه مصرف انواع کیسه نایلون صنعتی در زندگی روزمره انسان است. نایلون ها همه جا هستند، پس چقدر خوب است که صاحب هر کسب و کار و یا تولیدکننده هر کالایی، نام و نشان و آدرس خود را روی نایلون بسته بندی یا کیسه نایلونی چاپ کند تا در مدت حمل و نقل کالا، یک بنر متحرک و البته رایگان برای تبلیغ کسب وکار خود داشته باشد!

کیسه نایلون خیاری

نوعی از نایلون که برای بسته بندی و حمل و نقل میوه جات و محصولات کشاورزی بسیار پرکاربرد است، نایلون خیاری است. این نایلون ها بسیار محکم و مقاوم هستند و به راحتی پاره نمی شوند. به همین خاطر تحمل وزن زیاد را دارند و در صورت افزایش فشار به آن­ها به خاطر خاصیت کشسانی که دارند، این فشار را تحمل می نمایند. این نایلون ها را در ابعاد بزرگ هم می توان تولید نمود و بسیار مناسب برای حمل و نقل و بسته بندی کالا های بزرگ و سنگینی مثل فرش هستند.

کلام آخر

نایلون مزایای بسیار فراوانی را از نظر کاربردی در صنایع مختلف از خود نشان داده است. نایلون در انواع و اقسام مدل، رنگ، اندازه، ابعاد، سایز و ضخامت تولید می شود و انواع کیسه نایلون صنعتی نیز یک گروه بسیار معروف و پرکاربرد از آن­ها هستند. فقط مقایسه هزینه بسته بندی با نایلون و با سایر مواد، به خوبی مزیت استفاده از نایلون را نشان می دهد. از طرفی خاصیت ایجاد عایق توسط نایلون، در موارد زیادی باعث استحکام بسته بندی محصول و حفظ سلامت کالا می شود. خطر شکستن کالا در هنگام حمل و نقل در مسافت های دور هم بسیار فاکتور مهمی برای این روش بسته بندی است.

برای سفارش نایلون، نایلکس و سلفون با کیفیت و مرغوب از اطلس پلاستیک و کسب اطلاعات بیشتر با تیم فروش ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

نظرات