پلاستیک حرارتی چیست؟

نایلون شیرینگ

1401/01/02
108
0
پلاستیک حرارتی که با نام وکیوم حرارتی یا نایلون شیرینگ هم شناخته می شود در واقع یک روکش پلاستیکی است که در برابر گرما خود را جمع می کند.

اطلس پلاستیک پیشرو در عرضه و پخش انواع نایلون شامل نایلون شیرینگ، نایلون حباب دار، نایلون عریض و انواع نایلون و سلفون های پشت چسب دار می باشد. پلاستیک حرارتی که با نام وکیوم حرارتی یا نایلون شیرینگ هم شناخته می شود در واقع یک روکش پلاستیکی است که در برابر گرما خود را جمع می کند. ویژگی خوب این نایلون این است که محصول مورد نظر دارای هر شکل و ظاهری باشد کاملا مطابق آن به محصول می چسبد و آن را وکیوم می کند. طرز استفاده فیلم پلاستیک حرارتی به این صورت است که ابتدا باید اندازه معینی از آن را برش زد و آن را پیرامون شیئی که قرار است عایق شود گذاشت. سپس می بایست با استفاده از یک منبع حرارتی مناسب مانند سشوار صنعتی به آن حرارت و گرما داد. این پوشش پلاستیکی تحت تاثیر گرما ذوب نمی شود و تنها خاصیت جمع شوندگی پیدا کند. با این روش ضمن این که پوشش به گونه ای است که کاملا مستحکم و کیپ می باشد، در عین حال شفاف بوده به گونه ای که کالای مربوطه به آسانی قابل رویت می باشد.

پلاستیک حرارتی

کاربرد پلاستیک حرارتی

در صنایع گوناگون از پلاستیک حرارتی جهت نگهداری چند کالای یک شکل به صورت تعدادی در کنار هم استفاده می شود. صنعت مواد غذایی، کاشی و سرامیک، لوازم یدکی خودرو، لوازم خانگی، قطعات الکتریکی، اسباب بازی و… چند نمونه از صنایعی هستند که از این نوع نایلون جهت بسته بندی محصولات خود استفاده می کنند. در کارخانه ها و مراکز صنعتی بسته بندی محصولات با استفاده از دستگاهی به نام شیرینگ پک انجام می شود. بعد از بستن محصول با نایلون و دادن حرارت و سپس سرد کردن محصول، بسته بندی آن را انجام می دهند. بسته بندی های آب معدنی یکی از نمونه های بسته بندی با پلاستیک حرارتی می باشد. اما جالب است بدانید که این نوع پلاستیک را می توان با استفاده از تجهیزات گرم کننده مثل سشوار خانگی جهت مصارف خانگی نیز استفاده کرد. بسته بندی کاغذهای باطله و پوشال، روکش چمدان، پتو، کتاب، کنترل تلویزیون و… از جمله کاربردهای مختلف پلاستیک حرارتی با سشوار در منزل می باشند.

انواع فیلم پلاستیک حرارتی

رول های پلاستیک حرارتی در انواع پی وی سی (PVC) و پلی الفین (POF) تولید می شوند. فیلم پی وی سی جنسی خشک و انعطاف پذیری پایینی دارد. فیلم پلی الفین در واقع ارتقاء یافته نمونه پی وی سی می باشد که دارای جنسی نرم با انعطاف پذیری بالاتر، شفافیت بیشتر و چاپ پذیری بهتر می باشد. هر زمان که شفافیت و ماندگاری مطرح باشد، فیلم پلی الفین نتایج بهتری را از خود به نمایش می گذارد.

قیمت پلاستیک حرارتی

قیمت این محصول نیز مانند سایر محصولات پلاستیکی دیگر با توجه به نرخ مواد اولیه تغییر می کند و برای آگاهی از قیمت ها و خرید عمده بهتر است با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید. برای خرید پلاستیک حرارتی به صورت اینترنتی و حضوری می توانید از طریق همین سایت اقدام کنید.

پلاستیک حرارتی

نحوه نگهداری رول های نایلون حرارتی

  • رول های نایلون حرارتی را روی هم تلمبار نکنید تا لوله مقوایی درون آن ها دچار تغییر شکل شود. لوله های مقوایی داخل آن ها در صورتی که تغییر شکل دهند استفاده از رول را در داخل دستگاه با مشکل رو به رو می کند.
  • رول های نایلون را به شکل عمودی قرار ندهید، زیرا به مرور نایلون ها سر می خورند و مخروطی شکل می شوند. پس آن ها را افقی نگه دارید.
  • توجه داشته باشید برای حفاظت از مقواهای درون رول ها هرگز آن ها را در معرض رطوبت قرار ندهید.
  • نایلون های حرارتی در برابر نور خورشید آسیب پذیرند پس آن ها را از آفتاب دور نگه دارید.

سوالات متداول

آیا امکان تولید پلاستیک حرارتی رنگی در مجموعه شما فراهم است؟ بله، این محصول بنا به درخواست مشتری قابل ارائه در رنگ های مختلف می باشد.

حرارت مورد نیاز برای کار با این نایلون ها چه قدر است؟ حرارتی درحدود ۱۵۰ الی ۲۲۰ درجه سانتی گراد باعث می شود نایلون جمع و وکیوم شود و به محصول بچسبد و پک محکمی برای آن درست کند.

آیا حرارت بیش از حد می تواند به این نوع پلاستیک آسیب بزند؟ بله، گرمای بیش از حد به نایلون باعث ذوب شدن و از بین رفتن آن می شود. حتما قبل از بسته بندی از بازه حرارتی و ابزاری که با آن نایلون را می توانید گرم کنید اطلاع کسب کنید.

فیلم های پلاستیک حرارتی چند لایه هستند؟ این فیلم ها دو لایه هستند و حالت روده ای دارند؛ از بغل ها باز و از بالا و پایین بسته می باشند.

برای سفارش نایلون، نایلکس و سلفون با کیفیت و مرغوب از اطلس پلاستیک و کسب اطلاعات بیشتر با تیم فروش ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

نظرات